BCM Piteşti - Steaua 85-79. Roş-albaştrii au terminat sezonul regulat pe locul 2

028 марта 2015

**BCM Piteşti - Steaua 85-79.** Roş-albaştrii au terminat sezonul regulat pe locul 2

Steaua a pierdut derby-ul cu BCM Piteşti şi a încheiat sezonul regulat al Ligii Naţionale de baschet pe locul al doilea. 85-79 în favoarea piteştenilor s-a încheiat partida transmisă în direct de Digi Sport.

Suporterii nu i-au purtat noroc Stelei la Piteşti, în ultima etapă a sezonului regulat.

Gazdele conduceau cu 28-20 după primul sfert. Roş-albaştrii au recuperat din dezavantaj până la pauza mare, însa tot Piteştiul a intrat cu 3 puncte avantaj la vestiare, scor 43-40.

Steaua a revenit puternic în sfertul trei şi a preluat conducerea (62-61), dar n-a reuşit să ţină pasul până la final.

Nicoara a fost MVP-ul partidei, cu 20 de puncte, iar cel mai bun marcator al piteştenilor a fost Milosevic, cu 19 puncte.

Scor final 85-79 pentru BCM Piteşti, iar Steaua a suferit prima înfrângere după două victorii consecutive şi a încheiat sezonul regulat pe locul al doilea.