Debut în forţă pentru Speranţa în Divizia Naţională

028 июля 2015

În duelul nou-promovatelor, formaţia din Nisporeni a surclasat Petrocub Hânceşti cu 4-0, relatează Mesager. Petrocub şi-a păstrat poarta intactă doar 20 de minute. Alexandru Grosu a transformat o lovitură de la 11 metri. Ion Rîmbu a fost nevoit să mai scoată odată mingea din poartă la începutul reprizei secunde. Alexandru Maxim a profitat de slăbiciunea apărătorilor centrali. Acelaşi Grosu a făcut 3-0 cu un sfert de oră înainte de final, iar în ultimul minut, Ştefan Efros a închis tabela şi a stabilit scorul final.

În celelalte meciuri ale primei etape, Zimbru a trecut cu 1-0 în deplasare de Zaria Bălţi. Brazilianul Edivandio a adus victoria galben-verzilor. Sheriff s-a impus acasă cu 2-0 în faţa celor de la Saxan, iar Dianamo-Auto a câştigat duelul cu Academia. Derby-ul Dacia-Milsami a fost transferat pentru o dată ulterioară.

Mai multe detalii aflați din reportajul realizat de Mesager.