028 ноября 2014

**VIDEO** Dinamo Moscova - Panathinaikos 2-1. Ruşii au punctaj maxim, după primele 5 runde din UEL

Dinamo Moscova nu are adversar în grupa E, unde a ajuns la cinci victorii pe linie. Eliminată deja şi fără succes în primele patru etape, Panathinaikos a deschis scorul la Moscova după 14 minute, prin atacantul suedez, Marcus Berg.

În a doua repriză, fosta echipă a lui Dan Petrescu a repetat rezultatul din tur, cu două goluri marcate într-un interval de şase minute. Vainqueur şi Ionov au stabolit scorul final după numai o oră de joc.

Diferenţa putea fi mai mare în favoarea gazdelor, după ocaziile lui Valbuena (70) şi Kuranyi (80). Înainte de ultima rundă, Dinamo Moscova este prima echipă din acest sezon de Europa League cu punctaj maxim. Grecii au rămas cu un punct.

Echipe de start:

Dinamo Moscova (4-2-3-1): Gabulov - Rotenberg, Douglas, Samba, Buttner - Noboa, Vainqueur - Ionov (Dzsudzsak), Valbuena, Zhirkov (Yusupov) - Kuranyi (Prudnikov)

Panathinaikos (4-3-3): Kotsolis - Bourbos, Triantafyllopoulos, Schildenfeld, Nano - Lagos, Mendes da Silva (Pranjic), Donis - Bajrami, Berg (Klonaridis) Petric