Lupii-galbeni au obţinut a treia victorie consecutivă. Fotbaliştii rămân de neînvins şi după plecarea antrenorului

028 ноября 2014

Dacia Chişinău rămâne neînvinsă şi după plecarea antrenorului Dejan Vukicevic. Lupii-galbeni au obţinut a treia victorie consecutivă în Divizia Naţională, după ce în etapa a 16-a, a învins pe teren propriu Zaria Bălţi, scor 3-0.

Echipa pregătită de Veaceslav Semionov a punctat în minutul 23 prin Milos Krkotic, care a marcat al patrulea său gol în acest sezon în campionat. Dacia şi-a dublat avantajul peste zece minute prin execuţia lui Slaven Stjepanovic.

Petru Leucă a stabilit rezultatul final după ce a înscris la începutul reprizei secunde.

"Nu ne-am aşteptat că vom pierde la o diferenţă de trei goluri, însă s-a întâmplat ce s-a întâmplat. Băieţii au dat tot ce au putut în teren şi le mulţumesc pentru asta. Avem o echipă tânără şi nu există încă stabilitate", a afirmat Leonid Tcaci, antrenorul echipei Zaria.

Într-un alt meci al etapei, FC Tiraspol a învins Academia cu scorul de 3-1. Runda a 16-a va continua sâmbătă cu meciurile Milsami - Sheriff şi Saxan - Zimbru.