&FOTO Pojorâta - Oțelul s-a disputat în condiții speciale. Cum a arătat terenul, la un meci din Liga 2

028 ноября 2015

**VIDEO&FOTO** Pojorâta - Oțelul s-a disputat în condiții speciale. Cum a arătat terenul, la un meci din Liga 2

Oțelul Galați continuă parcursul dezastruos din acest sezon. Fosta campionă a României a pierdut la scor meciul jucat pe terenul celor de la Bucovina Pojorâta. Disputa a avut loc pe un teren aproape impracticabil.

Gazdele s-au impus cu 4-0 și formația pregătită de Daniel Florea a ajuns la 12 partide consecutive fără victorie. Înfrângerea de la Pojorâta a fost a 4-a la rând pentru dunăreni, care are un singur gol marcat în ultimele 7 meciuri.

VEZI AICI REZULTATELE ȘI CLASAMENTELE DIN LIGA 2

Meciul s-a desfășurat în condiții speciale și a început cu o întârziere de 10 minute. Vremea le-a dat de furcă organizatorilor, care au avut mult de muncă pentru a îndepărta cât de cât zăpada de pe liniile terenului.

În peisaj și-a făcut apariția și mingea de culoare roz, folosită în astfel de situații. Organizatorii au încercat să creeze cele mai bune condiții pentru disputarea meciului, acesta fiind și motivul pentru care startul a fost amânat cu 10 minute.