Motor Zaporozhye - Kadetten 31-23. Ucrainenii sunt lideri în grupa lui Minaur

028 ноября 2015

**Motor Zaporozhye - Kadetten 31-23.** Ucrainenii sunt lideri în grupa lui Minaur

Meci spectaculos în grupa D a Velux Champions League, între Motor Zaporozhye şi Kadetten Schaffhausen, încheiat în cele din urmă cu victoria clară a gazdelor, 31-23.

După un început echilibrat, în care cele două echipe s-au succedat la conducere, campioana Ucrainei, cu Pukhouski principalul marcator, a preluat controlul şi a intrat la pauză cu un avans de patru goluri, 13-9.

Elveţienii l-au pierdut în startul reprizei secunde pe Csaszar, care a văzut cartonaşul roşu pentru un fault dur la un adversar. Eliminarea coordonatorului de joc a costat-o pe Kadetten, care nu a reuşit să mai pună probleme gazdelor.

Astfel, meciul din grupa celor de la Minaur Baia Mare s-a terminat cu scorul de 31-23 pentru Motor Zaporozhye, iar handbaliştii ucraineni şi-au consolidat poziţia de lider.

Tot în grupa D, duminică, de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 3, campioana României, Minaur Baia Mare, va întâlni echipa norvegiană Elverum, ocupanta ultimei poziţii.