029 мая 2015

**VIDEO** Viitorul a marcat la Botoșani prin doi jucători în vârstă de 16 ani! Carlo Casap, surpriza lui Gică Hagi

VIDEO FC Botoșani - Viitorul 4-4. Cele două echipe au oferit cel mai spectaculos și totodată dramatic meci din acest campionat, rezultatul final fiind stabilit în minutul 90+3, când Hadnagy a marcat din interiorul careului și a salvat remiza pentru moldavi.

Dar Viitorul putea pleca acasă cu toate punctele, după ce mijlocașul Carlo Casap (78) a marcat cu un șut plasat și a făcut 4-3 pentru oaspeți. Aflat la debutul în Liga 1, internaționalul U17 Casap a luat o acțiune pe cont propriu și a intrat curajos în careu, șutând din unghi pe lângă Lazar, cu o execuție perfectă.

În acest meci, Viitorul a marcat două goluri grație unor jucători foarte tineri. După ce Ianis Hagi a făcut 3-2 în minutul 51, Casap a completat tabela de marcaj de la Botoșani. Casap, născut pe 20 decembrie 1998, intrase pe teren în minutul 66, în locul lui Boban Nikolov.