Tîrgu Mureș a câștigat titlul la futsal! Victorie în meciul decisiv cu Odorheiu Secuiesc

029 мая 2015

**Tîrgu Mureș a câștigat titlul la futsal!** Victorie în meciul decisiv cu Odorheiu Secuiesc

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, City'us Târgu Mureș a reușit să câștige al cincilea titlu de campioană a României la futsal, după ce s-a impus cu 6-2 în meciul decisiv disputat la Odorheiu Secuiesc.

Fără trei jucători de bază, suspendați după meciul al doilea al finalei, Odorheiu a început mai bine și s-a distanțat la 2-0, prin golurile lui Ferenc Csoma și Akos Kovacs.

City'us a reușit să egaleze cu 2 goluri marcate în același minut, 12, de Al Ioani și Răducu, pentru ca Letra Fereira să îi aducă pe oaspeți în avantaj înainte de pauză, cu un șut pe jos de la distanță.

Căpitanul Gherman a dublat avantajul cu cel mai frumos gol al partidei, după o pasă primită de la Fereira. Forțată să joace fără portar, cei de la Odorhei s-au văzut surprinși, iar Alberto Carlos a înscris și el.

Letra Fereira a închis tabela la 6 și echipa din Târgu Mureș recucerește titlul de campioană după o pauză de un an.

Mureşenii au mai cucerit titlul de campioni în 2010, 2011, 2012 şi 2013, acesta fiind al şaselea an în care echipa a jucat finala.