Laurenţiu Reghecampf a suferit prima înfrângere în Bulgaria. Litex a căzut pe 4

029 августа 2015

**VIDEO** Laurenţiu Reghecampf a suferit prima înfrângere în Bulgaria. Litex a căzut pe 4

Laurenţiu Reghecampf a suferit primul eşec de când a ajuns în Bulgaria. Litex Lovech a fost învinsă pe teren propriu în etapa a 7-a de Beroe Stara Zagora, cu 1-0, singurul gol al meciului fiind marcat de Delev, încă din minutul 17.

"Suntem dezamăgiţi. Am controlat jocul, dar am luat uşor un gol şi nu am mai putut reveni. Trebuie să câştigăm următoarele meciuri. Am avut probleme în prima repriză, dar în a doua i-am presat pe adversari.

Avem o problemă: nu înscriem goluri. Avem doar două reuşite în ultimele 4 jocuri. E puţin. Trebuie să marcăm mai mult. Sper că se va întâmpla asta în meciurile următoare", a comentat Reghe după meci.

În urma acestui rezultat, Litex a căzut pe locul 4, cu 12 puncte adunate în primele 7 meciuri. Echipa românului se află la două lungimi distanţă de liderul Ludogorets.

Cuptor Ludmila (facebookvkok-1ok-2instagramlinkedinmirtesenmail.rumyspace,twitterprivet.ruforsquaremamagagasportszoominfonewsnume cuptor ludmila)