029 октября 2014

**VIDEO** Varane a reușit prima ”dublă” din carieră! Francezul a marcat în Cupă 5 din cele 6 goluri ale sale la Real

Raphael Varane a fost eroul primului meci jucat de Real Madrid, deținătoarea trofeului, în actuala ediție a Cupei Regelui Spaniei. Francezul a deschis scorul în minutul 10, cu o lovitură de cap, după un corner executat de James Rodriguez, în meciul cu Cornella, de la Barcelona (VIDEO&DETALII).

Fundașul de 21 de ani a recidivat în minutul 36, tot cu capul, după o centrare a lui Isco, înscriind pentru 2-1, după ce ”gazdele” au egalat în minutul 20. Francezul a ajuns, astfel, la 6 goluri marcate pentru Real Madrid, în toate competițiile. Dintre acestea șase, însă, cinci au fost reușite în Cupă, semn că lui Varane îi priește această competiție.

Mai mult, a fost prima ”dublă” din cariera lui Raphael Varane, care nu a mai reușit niciodată să înscrie mai mult de un gol într-o partidă.