Radnicki - CSM DIGI Oradea 13-8, în turul play-off-ului Ligii Campionilor

029 октября 2014

**VIDEO** Radnicki - CSM DIGI Oradea 13-8, în turul play-off-ului Ligii Campionilor

CSM Digi Oradea a pierdut partida tur cu Radnicki, din play-off-ul Ligii Campionilor.

Poloiștii antrenați de Dorin Costrăş au ținut aproape de finaliștii ultimei ediții din cea mai importantă competiție continentală.

Campioana României a condus cu 2-1 în prima repriză, dar sârbii au încheiat cele opt minute în avantaj, cu 3-2.

Startul actului secund le-a aparținut celor de la CSM Digi Oradea. Marko Avramovic și Gheorghe Dunca i-au readus pe bihoreni la conducere. Experiența adversarilor s-a făcut însă apoi simțită.

Echipa din Kragujevac a preluat inițiativa și a marcat gol după gol. S-a încheiat 13-8 pentru Radnicki, dar orădenii au șanse să își ia revanșa în returul care va avea loc pe 12 noiembrie și va fi transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport.