Banvit - CSU Ploiesti 81-66. Prima înfrângere a prahovenilor în Eurocup

029 октября 2014

**Banvit - CSU Ploiesti 81-66.** Prima înfrângere a prahovenilor în Eurocup

CSU Ploiești a suferit prima înfrângere din actuala ediție a Eurocup. Turcii de la Banvit s-au impus în fața ploieștenilor, scor 81-66.

Singurele echipe neînvinse în Grupa E din Eurocup s-au întâlnit în Turcia, iar debutul de meci a fost favorabil campioanei României. CSU Ploiești s-a distanțat la 13-4 însă Banvit a revenit rapid în joc.

În pauza mare, gazdele aveau două puncte avans, iar la intrarea în sfertul de final scorul era 55-50 în favoarea celor de la Banvit. Românii au revenit din nou la conducere, însă ultimele minute au fost controlate total de turci.

Chiar dacă Alhaji Mohammed și Gerald Lee au reușit împreună 33 de puncte în meci, Banvit s-a distanțat pe tabelă. Scorul final a fost 81-66, iar pentru jucătorii lui Vladimir Arnautovic urmează un nou meci tare.

Joacă miercurea viitoare de la 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 3, cu Hapoel Ierusalim.