029 ноября 2015

**VIDEO** Fluminense - Internacional 1-1. Oaspeții au șanse minime să joace sezonul viitor în Copa Libertadores

Internacional Porto Alegre păstrează șanse minime la calificarea în sezonul viitor al Copei Libertadores după remiza cu Fluminense din penultima etapă a Brasileirao 2016.

ÎN DIRECT la Digi Sport, Internacional a deschis scorul pe Maracana după doar 4 minute de joc, atunci când Vitinho a înscris din pasa fostului jucator al lui Manchester United, Anderson. Misiunea echipei din Porto Alegre a părut și mai simplă după eliminarea din finalul primei reprize a lui Osvaldo, care l-a lovit pe Anderson (min 45).

Fără căpitanul Fred, accidentat, Fluminense a reușit egalarea în inferioriate numerică, în minutul 72, când Magno Alves a fost faultat în careu de Paulao, iar Cicero a înscris din penalty. S-a terminat 1-1, iar Internacional are nevoie de o minune în ultima etapă pentru a-i sufla locul patru lui Sao Paulo, ultimul care asigură calificarea în Copa Libertadores.

ECHIPELE DE START:

Fluminense (4-2-3-1): Cavalieri - Wellington Silva, Marlon, Nogueira, Ayrton (Leo '46) - Edson, Cicero - Osvaldo, Marcos Junior (Lucas Gomes '81), Gustavo Scarpa - Wellington Paulista (Magno Alves '63)

Antrenor: Eduardo Baptista

Internacional (4-4-2): Muriel - William, Paulao, Ernando, Artur - D'Alessandro, Rodrigo Dourado, Freitas (Bertotto '65), Anderson (Bruno Baio '81) - Lopez (Taiberson '29), Vitinho

Antrenor: Argel Fucks