029 ноября 2015

**VIDEO** Gareth Bale a marcat primul gol în deplasare, după 10 luni. A treia reuşită sub comanda lui Benitez

VIDEO. Eibar - Real Madrid. Gareth Bale a deschis scorul înainte de pauză şi a marcat astfel primul gol în deplasare după 1.241 de minute şi 10 luni de pauză. Ultima reuşită "afară" a galezului venise pe 24 ianuarie, într-un meci cu Cordoba (2-1).

Mijlocaşul venit de la Tottenham a disputat 17 meciuri sub comanda lui Rafael Benitez (10 oficiale şi 7 amicale) şi a marcat 4 goluri, 3 dintre ele venind în partidele oficiale.

Celelalte două au fost marcate în disputa cu Betis, câştigată de galactici cu 5-0, în etapa a doua din La Liga. De atunci, trecuseră fix 3 luni, meciul având loc pe 29 august.