029 ноября 2015

**VIDEO** A scăpat nevătămat după cel mai dur atac din acest sezon: “Ce scuze să-mi ceară?”

VIDEO Viitorul – CSU Craiova 4-0. Partida de sâmbătă seara a avut parte de unul dintre cele mai frumoase goluri ale Ligii 1, marcat de Nicoliță, dar și de cel mai dur atac din acest sezon. Bawab l-a faultat pe Vlad Achim, din spate, dar jucătorul Viitorului a scăpat nevătămat. Acesta spune că nu crede că jucătorul oltenilor are de ce să-și ceară scuze.

Bawab l-a atacat cu crampoanele direct pe ligamente, din spate, pe fotbalistul în vârstă de 26 de ani care, din fericire, n-a suferit ca prin miracol o accidentare gravă. “Am doar o zgârietură de crampoane. N-am vorbit cu el după meci. Ce scuze să-mi ceară? S-a văzut că a fost intenționată intrarea. Nu mă interesează că era nervos. Dacă îmi rupea din nou ligamentele, ce făceam? N-am ce să-i transmit, să fie judecat cum trebuie de comisii.”, a declarat Achim, conform gsp.ro.

Intrarea lui Taher Bawab a avut loc în minutul 73 al partidei de la Ovidiu, iar Achim a fost înlocuit după 9 minute și după ce a primit îngrijiri medicale.