029 ноября 2015

**VIDEO** CSMS Iaşi a ratat una dintre cele mai mari ocazii ale etapei. Onduku, în prim-plan

VIDEO. CSMS Iaşi - Botoşani. În repriza a doua a derby-ului Moldovei, a avut loc una dintre cele mai mari ratări ale etapei a 19-a, care l-a avut în prim-plan pe Gomo Onduku.

În minutul 71, Bojan Golubovic a recuperat o minge la marginea terenului, a centrat în careu şi Vasile Gheorghe a şutat în blocaj. Mingea a ricoşat la Onduku, dar acesta nu a reuşit să îl învingă pe portarul Răzvan Pleşca din careul mic.

Onduku nu este singurul care a ratat incredibil în această etapă, în Liga 1. În meciul dintre Pandurii şi Concordia (2-0), Cristi Săpunaru a şutat din 7 metri, dintr-o poziţie perfectă, dar l-a luat la ţintă pe Florin Matache.