CSU Sibiu - Dinamo 86-82. A şasea victorie consecutivă pentru gazde

029 ноября 2015

**CSU Sibiu - Dinamo 86-82.** A şasea victorie consecutivă pentru gazde

Cea mai în formă echipă a momentului în Liga Naţională de baschet, CSU Sibiu, a început perfect şi meciul cu Dinamo. La pauza mare, gazdele conduceau cu 48-36 şi păreau să nu aibă probleme în meci.

Bucureştenii au făcut un start de repriză secundă senzaţional - nouă puncte la rând i-au adus aproape de rivali, însă nu au reuşit să ţină ritmul până la capătul sfertului trei.

CSU Sibiu a revenit la controlul partidei şi s-a desprins din nou. Bulgarul Pavel Marinov le-a mai dat speranţe oaspeţilor, însă ardelenii au fost de neoprit pe final. S-a terminat 86-82 la capătul unei partide în care niciunul dintre titularii lui CSU nu a semnat mai puţin de 13 puncte.

Lider a fost Popa Calotă, cu 19 puncte şi 5 pase decisive. Sibiul este lider în Liga Naţională, după ce a ajuns la a şasea victorie consecutivă, în timp ce Dinamo are 3 înfrângeri în ultimele 4 etape.