030 января 2015

**VIDEO** Viitorul a remizat în primul amical din Antalya, 2-2 cu Bunyodkor. Pârvulescu şi C. Munteanu, titulari

Viitorul lui Gică Hagi a făcut egal, scor 2-2 cu Bunyodkor, în primul amical din Antalya. "Regele" s-a enervat şi a ţipat la jucătorii săi în prima parte, dar s-a calmat în repriza a doua odată cu intrarea juniorului Ianis.

Viitorul a deplasat în Antalya cel mai numeros lot dintre echipele româneşti - 35 de jucători are la dipoziţie Gică Hagi. Majoritatea au apărut şi în primul amical, împotriva celor de la Bunyodkor, locul 4 din Uzbekistan.

Sub privirile fostului coleg din Generaţia de Aur, Florin Prunea, Hagi a stat la poze cu adversarii înainte de meci.

Pe ploaia torenţială din prima repriză doar golul lui Mitrea l-a mulţumit pe Rege.

Cele mai importante achiziţii, Paul Pârvulescu şi Cătălin Munteanu, au jucat din primul minut.

După pauză, a apărut pe teren şi Ianis Hagi, care şi-a încântat tatăl cu evoluţia sa.

Andrei Sava a reuşit, în schimb, cel mai frumos gol al meciului încheiat 2-2.

"Ne place să jucăm, să câştigăm. Aş vrea să rămân în prima ligă, asta mă interesează acum, şi la anul să fiu în prima ligă", a declarat Hagi, ala finalul partidei.

Din luna februarie, Digi Sport va transmite gratuit toate cele 9 meciuri ale etapei din Liga 1, plus Cupa Ligii, fără costuri suplimentare pentru abonații de cablu RCS & RDS.