Spătaru şi Astra, în Europa League

030 мая 2015

Echipa lui Dan Spătaru, Astra a urcat pe podium în Liga 1 a României după victoria din deplasare cu Dinamo Bucureşti, scor 2-0.

Fotbalistul moldovean a privit de pe banca de rezerve evoluţia coechipierilor săi, care au obţinut o victorie importantă ce i-a urcat pe locul 3 în Liga 1. În minutul 18, Astra a deschis scorul: Budescu a fost blocat de Marc, dar mingea a sărit la Alibec, care a şutat din voleu şi a marcat al treilea gol din ultimele două etape. În repriza secundă Tembo a obţinut un penalty după un duel cu Filip şi Budescu a transformat cu siguranţă lovitura de la 11 metri. S-a terminat 2-0 şi gazdele au înregistrat a 12-a înfrângere din acest sezon, în timp ce giurgiuvenii au ajuns la 15 succese.