Execuție amuzantă a unui jucător de la Aktobe, la o fază foarte periculoasă

030 июля 2014

**VIDEO** Execuție amuzantă a unui jucător de la Aktobe, la o fază foarte periculoasă

În minutul 29 al partidei Aktobe - Steaua (VIDEO), o vedetă a gazdelor i-a dezamăgit pe fanii din tribunele stadionului "Central", cu o execuție pe care cu siguranță va dori s-o uite cât mai repede.

Antonov a beneficiat de o lovitură liberă din apropierea careului, iar portarul stelist Arlauskis și-a așezat zidul cu mare grijă, pentru a evita golul.

Lituanianul nu a avut însă emoții, deoarece atacantul advers a șutat foarte slab, direct în tribune, astfel că scorul de 0-0 s-a păstrat.

În cele din urmă, Steaua a intrat în avantaj la pauză, 1-0, după ce Keșeru a profitat de gafa lui Sidelnikov, la șutul lui Chipciu (44).