030 июля 2014

**VIDEO** Un fost stelist critică dur prestația campioanei cu Aktobe: “Rezultatul bun, însă jocul catastrofal”

Steaua a remizat miercuri seara la Aktobe, 2-2 (VEZI AICI VIDEO ȘI DETALII), în prima manșă a turului trei preliminar al UEFA Champions League, dar prestația campioanei a fost criticată dur de un fost mare jucător din Ghencea.

În direct la Digi Sport Special, Gabi Balint nu s-a ferit să vorbească despre minusurile din jocul formației antrenată de Costel Gâlcă:

“Rezultatul bun, însă jocul catastrofal. Așteptam să văd Steaua, să se impună, a jucat cu o echipă mică astăzi. O echipă care în prima repriză s-a apărat, a marcat un gol norocos.

Apoi în repriza a doua a mai încercat în vreo două rânduri la începutul reprizei să creeze pericol la poarta adversă, dar foarte puțin. În rest, gafe impardonabile în defensivă, mai ales la golul doi. Dar chiar și la golul unu, faze fixe, au avut probleme, marcajul foarte larg. Mie jucătorii mi s-au părut superficiali.”

Returul dintre Steaua și Aktobe se dispută peste o săptămână, pe Arena Națională.