Intervenția perfectă a lui Prepeliță, care a salvat egalul Stelei la Aktobe

030 июля 2014

**VIDEO** Intervenția perfectă a lui Prepeliță, care a salvat egalul Stelei la Aktobe

Steaua a remizat miercuri seara la Aktobe, 2-2, cu campioana Kasahstanului (VEZI AICI DETALII ȘI VIDEO), după ce a condus de două ori, cu 1-0 și cu 2-1.

La 1-1, Andrei Prepeliță a avut o intervenție perfectă în careul propriu, salvând practic egalul echipei sale.

În minutul 68 al disputei de la Aktobe, Marcos Pizzelli a scăpat singur în zona centrală, printre stoperii Stelei, a intrat în careu și se pregătea să șuteze, de la 11 metri, față în față cu Arlauskis.

În ultimul moment însă, venit din lateral stânga, Andrei Prepeliță a reușit să-l deposedeze prin alunecare pe atacantul brazilian. A fost o intervenție capitală și grație ei tabela a rămas neschimbată în acel minut.

Ulterior, Prepeliță avea să înscrie golul de 2-1, cu un șut de la mare distanță, e drept, mingea fiind deviată înainte de a intra în plasă.