030 июля 2015

**VIDEO** Manchester United - PSG 0-2. Matuidi și Zlatan au dat peste cap apărarea lui Van Gaal

Înainte să oficializeze transferul lui Angel Di Maria de la Manchester United, Paris Saint-Germain i-a învins pe "diavoli" cu 2-0 la International Champions Cup.

Așteptat la Real Madrid, portarul De Gea a gafat în debutul meciului, însă Ibrahimovic a ratat ținta (2). Englezii au replicat prin Depay, dar olandezul nu a reușit să trimită pe spațiul porții după colaborarea cu Rooney (16). Campioana Franței a deschis scorul în minutul 25, prin Matuidi, lansat de Lucas Moura.

Până la pauză, PSG a mai înscris o dată, autor Zlatan Ibrahimovic, la capătul unei acțiuni-șnur (34). Chiar dacă nu a înscris, United a reușit faza meciului prin Luke Shaw - fundașul stânga a dezechilibrat 3 adversari cu o singură mișcare.

Englezii au avut, în schimb, un gol nevalidat la scorul de 0-0, Juan Mata fiind semnalizat în offside.

Sursa foto: psg.fr