030 июля 2015

**VIDEO** Carlos Tevez a marcat primul său gol la Boca, de la revenire! Lovitură liberă execută magistral

Carlos Tevez (31 de ani) a revenit ca un erou la Boca Juniors, pentru care a marcat deja primul său gol de la repatriere. "Apașul" a închis tabela în minutul 58 al partidei din Cupa Argentinei cu Banfield (3-0), cu o lovitură liberă executată excelent.

După golurile lui Perez (5) și Calleri (45+1), Tevez a transformat în gol lovitura liberă din minutul 58, iar Boca a învins fără drept de apel. De la Banfield a fost eliminat Bianchi Arce în minutul 67, echipa oaspete fiind antrenată de Matias Almeyda.

Boca este pe primul loc în Primera Division, iar Banfield este pe locul 13. Tevez a jucat și două partide în campionat, dar nu a marcat încă.