Hapoel Tel Aviv, echipa lui Pintilii, Antal şi Bumba, eşec categoric acasă

030 августа 2015

**VIDEO** Hapoel Tel Aviv, echipa lui Pintilii, Antal şi Bumba, eşec categoric acasă

Hapoel Tel Aviv, echipa la care evoluează românii Mihai Pintilii, Liviu Antal şi Claudiu Bumba, a pierdut categoric pe teren propriu în faţa vicecampioanei Hapoel Ironi Kiryat Shmona, scor 0-3, în etapa a doua din Israel.

Toţi cei trei fotbalişti români au fost titulari la învinşi, însă doar căpitanul Pintilii şi Bumba au rămas pe teren până la final. Antal a fost înlocuit în minutul 72.

Ironi Kiryat Shmona a marcat toate golurile după pauză. Mizrachi a deschis scorul din penalty, la cinci minute de la reluare, acelaşi jucător dublând avantajul oaspeţilor în minutul 59. Peste alte trei minute, Abed a stabilit rezultatul final.

După două runde, Hapoel Tel Aviv are doar un punct şi nu a reuşit încă să marcheze vreun gol.