Celta - Rayo Vallecano 3-0. Raț nu a apucat să debuteze pentru oaspeți

030 августа 2015

**VIDEO** Celta - Rayo Vallecano 3-0. Raț nu a apucat să debuteze pentru oaspeți

Celta a confirmat startul bun de sezon şi în primul meci de acasă. După succesul de la Levante, 2-1, gazdele s-au impus şi în faţa echipei lui Raţ, rămas rezervă, scor 3-0, într-un meci transmis de Digi Sport 2.

Echilibrul s-a rupt încă din minutul 10! Danezul Wass a scos nu doar un penalty, ci şi eliminarea portarului de la Celta, Tono. Nolito (foto) a transformat lovitura de pedeapsă şi tot el a dus scorul la 2-0 la 5 minute după pauză, ajutat şi de o deviere norocoasă.

Fontas a completat apoi victoria la scor de neprezentare şi Celta a adunat 6 puncte din 6 după două etape, la fel ca Barcelona.

Răzvan Raţ şi Rayo au doar un egal în Primera Division, iar în etapa viitoare joacă pe teren propriu cu Deportivo La Coruna.

Celta Vigo: S. Alvarez - Hugo Mallo, Cabral, Fontas, Castro (Planas min. 69) - Augusto Fernandez, Wass (Radoja min. 84), Pablo Hernandez (Guidetti min. 77) - Orellana, Iago Aspas, Nolito
Antrenor: Eduardo Berizzo

Rayo Vallecano: Tono - Quini, Llorente, Ze Castro (Amaya min.23), Nacho - Baena, Trashorras - Ebert, Bebe (Juan Carlos min. 9), Bangoura - Manucho (Miku min. 71)
Antrenor: Paco Jemez