Palermo - Juventus 0-3. A patra victorie la rând pentru "Bătrâna Doamnă"

030 ноября 2015

**VIDEO** Palermo - Juventus 0-3. A patra victorie la rând pentru

Juventus a câştigat al patrulea meci la rând în Serie A TIM, 3-0 pe "Renzo Barbera", cu Palermo. Bonucci şi Dybala au ratat singurele ocazii într-o primă repriză în care nu s-a trimis niciun şut pe poartă.

Mandzukic a deblocat tabela la 10 minute după pauză, din centrarea fostului jucător al sicilienilor, Paulo Dybala. Campioana Italiei s-a desprins în final. Sturaro a marcat primul său gol stagional din pasa lui Pogba.

Zaza a închis tabela la ultima fază a meciului şi Juventus câştigă al şaptelea meci la rând cu Palermo, fără să primească gol.

Palermo (4-3-1-2): Sorrentino - Struna (Rispoli 74), Goldaniga, Gonzalez, Lazaar - Chochev, Jajalo, Hiljemark (Quaison 60) - Brugman - Gilardino (Trajkovski 67), Vazguez

Antrenor: D. Ballardini

Juventus (3-5-2): Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Cuadrado (Lichtsteiner 68), Sturaro, Marchisio, Pogba, Evra - Dybala (Zaza 83), Mandzukic (Morata 66)

Antrenor: M. Allegri