Umilinţă pentru Milsami şi victorie pentru Sheriff! Rezultatele ultimelor partide din Divizia Naţională

030 ноября 2015

Zimbru Chişinău a învins dramatic Milsami Orhei în derby-ul ultimei etape din acest an a Diviziei Naţionale. Galbeni-verzii s-au impus cu scorul de 2-1 după ce au fost conduși cu 0-1.

Milsami a deschis scorul în partida cu Zimbru la finalul primei reprize, prin românul Cornel Gheţi.

Galben-verzii au reuşit să întoarcă rezultatul în partea a doua a meciului. Calu a egalat în minutul 57, iar Spătaru a adus victoria gazdelor după golul înscris în minutul 71.

Zimbru a obţinut prima victorie după două înfrângeri consecutive, iar Milsami rămâne fără nicio victorie în ultimele şapte etape din Divizia Naţională.

Dacia Chişinău a învins Petrocub cu scorul de 2-0 într-un alt meci din etapa a 16-a. Pentru "lupii-galbeni" au marcat Zaghinailov şi Onofrei.

Sâmbătă, Sheriff a remizat cu Dinamo Auto, iar Speranţa cu Zaria. Ambele partide s-au terminat fără goluri.

În aceeaşi zi, Academia a încheiat la egalitate partida cu Saxan, scor 1-1.

Sheriff a devenit campioană de toamnă. După 16 etape, echipa tiraspoleană este la egalitate de puncte cu Dacia, însă este lider datorită golaverajului mai bun.

Zimbru încheie anul pe locul trei, având cu cinci puncte mai puţine decât primele clasate.

Speranţa este pe locul patru, fiind urmată de Zaria, Dinamo Auto şi Milsami. Saxan Ceadîr-Lunga este codaşa clasamentului, cu doar 4 puncte.