PSG - Rennes 1-0. Golul marcat de Lavezzi a venit după o schemă perfectă

031 января 2015

**VIDEO** PSG - Rennes 1-0. Golul marcat de Lavezzi a venit după o schemă perfectă

PSG a învins-o cu 1-0 pe Rennes şi a ajuns la cinci victorii consecutive în toate competiţiile.

Singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 29 de Ezequiel Lavezzi, la capatul unei acţiuni colective de toată frumuseţea.

Bretonii puteau egala cinci minute mai târziu, însă Doucoure nu a profitat de gafa lui Pastore. Cavani a ratat o bună ocazie în minutul 50, atunci când Costil a reuşit să intervină.

Rezerva Bruls putea fi eroul lui Rennes, dar şutul său nu l-a învins pe Sirigu. Campioana en-titre se apropie la un singur punct de Lyon care joacă duminică, de la ora 22:00 pe Digi Sport 2, contra lui Monaco.

PSG (4-3-3): Sirigu, Marquinhos, Luiz, Silva, Digne - Cabaye, Rabiot (Verratti 55), Pastore (Matuidi 76) - Cavani (Lucas 68), Ibrahimovic, Lavezzi

Antrenor: Laurent Blanc

Rennes (4-2-3-1): Costil - Moreira, Mexer, Armand, Diagne - Fernandes, Andre (Bruls 72) - Pajot (Toivonen 59), Doucoure, Pedro (Habibou 79)- N'Tep

Antrenor: Phillippe Montanier