031 января 2015

**VIDEO** Dinamo - Buducnost 18 - 25. Cristina Neagu, lider în Grupa 1 a Ligii Campionilor

Buducnost Podgorica nu s-a încurcat în Liga Campionilor, în deplasarea cu Dinamo Volgograd. A câștigat cu 25-18 meciul de sâmbătă, transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Cu Cristina Neagu autoare a 7 goluri, Buducnost a condus la pauză cu 12-11. În repriza secundă, Dinamo a egalat de 3 ori, dar nu a reușit să preia conducerea niciodată.

Cu 61% procentaj, portarul Clara Woltering a fost cea mai bună jucătoare a muntenegrencelor, care au câștigat cu 25-18.

În clasamentul Grupei 1 din Liga Campionilor, Buducnost este pe primul loc, cu 9 puncte, iar Dinamo pe 2, cu 6 puncte.