„Bavarezii", umiliţi de „lupi"

031 января 2015

Bundesliga s-a reluat cu o supriză de proporţii. Liderul Bayern Munchen a fost umilit pe terenul celor de la Wolfsburg, scor 1-4.

Gazdele au început curajos meciul şi au deschis scorul deja în minutul 4 prin Dost. Acelaşi Dost a dublat avantajul "lupilor" în prelungirile primei reprize. Asaltul gazdelor a continuat în mitanul secund şi tânărul de Bruyne a dus scorul la un incredibil 3-0. Bernat a redus din diferenţă cu golul înscris în minutul 55 şi părea că bavarezii pot reveni în meci. Nu avea să fie pentru că a ieşit la rampă iarăşi de Bruyne, care a stabilit scorul final de 4-1. În urma acestui rezultat, liderul Bayern a rămas cu 45 de puncte, iar Wolfsburg, ocupanta locului secund, a acumulat 37 de puncte.