3 momente memorabile din Real - Sociedad. Startul fulminant, ratarea lui Bale și "bijuteria" lui Benzema

031 января 2015

**VIDEO** 3 momente memorabile din Real - Sociedad. Startul fulminant, ratarea lui Bale și

Real Madrid a făcut din nou spectacol în fața propriilor suporteri, în etapa a 21-a a Primerei Division. Echipa lui Carlo Ancelotti a trecut cu 4-1 de Real Sociedad și păstrează distanța în clasament față de principala urmăritoare, Barcelona.

Partida cu bascii a oferit câteva momente speciale ÎN DIRECT la Digi Sport 1, totul începând din primul minut de joc! Mai întâi, Elustondo a deschis scorul pentru oaspeți, doar pentru ca James Rodriguez să egaleze situația pe tabelă până în minutul 3.

După acest start de meci electrizant, Sergio Ramos i-a adus pe albi în avantaj (37), dar scorul putea deveni 3-1 dacă Bale și James nu s-ar fi încurcat reciproc la o fază iminentă de gol.

În cele din urmă, avansul a fost mărit de francezul Karim Benzema, care a reușit golul serii cu o execuție tehnică, din interiorul careului, fără preluare. Apoi, Benzema și-a definitivat "dubla", când a închis tabela în minutul 76, din pasa lui Isco.