Arsenal, învinsă de ultima clasată

031 января 2018

Swansea face senzaţie în Premier League! După victoria cu Liverpool, "lebedele" au învins-o şi pe Arsenal.

Arsenal Londra a fost învinsă, marţi, cu scorul de 3-1, de ultima clasată din Premier League, Swansea. "Tunarii" au deschis scorul, în minutul 33, prin Nacho Monreal, dar au fost eglaţi imediat. Sam Clucas a punctat. În repriza a doua gazdele s-au desprins prin golurile marcate de Ayeu, în minutul 61, şi din nou de Clucas, în minutul 86. În schimb, Liverpool a trecut, în deplasare, cu 3-0 (2-0), de Huddersfield, prin golurile marcate de Emre Can, Firmino şi Salah. Într-un alt meci, West Ham United a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, cu Crystal Palace. Celelalte meciuri ale etapei vor avea loc astăzi.