Diamante pentru favoriți, la Stockholm

031 июля 2015

**VIDEO** Diamante pentru favoriți, la Stockholm

În concursul de Diamond League de la Stockholm, Alonso Edward și-a respectat statutul de favorit și a încheiat primul cursa de 200 de metri, după 20 de secunde și patru sutimi. Atletul din Panama a fost urmat de sud-africanul Anasa Jobodwana și de turcul Ramil Guliyev.

Katie Mackey a fost regina cursei de trei mii de metri, pe care a încheiat-o după opt minute, 52 de secunde și 99 de sutimi, reușind astfel un nou record personal, iar primul loc la 400 de metri bărbați i-a revenit unui sportiv de doar 19 ani, Machel Cedenio, din Trinidad&Tobago.

A fost ultimul concurs din cadrul Diamond League înaintea celor două finale programate în septembrie, la Zurich și la Bruxelles, imediat după campionatele mondiale.