031 июля 2015

**VIDEO** Concordia Chiajna a ratat un penalty, la scorul de 0-1. Petrolul a rămas în zece, dar Pecanha a apărat!

VIDEO Concordia - Petrolul. Meci foarte spectaculos ÎN DIRECT la Digi Sport 1, între ilfoveni și prahoveni. Deși "lupii" lui Tibor Selymes au deschis scorul cu noroc, Chiajna ar fi putut egala în minutul 41, când gazdele au beneficiat de o lovitură de la 11 metri.

A fost provocată de hențul comis în careu de fundașul francez Jeremy Faug-Porret, care a încasat astfel și al doilea cartonaș galben și a luat drumul vestiarelor. Rămasă în inferioritate numerică, Petrolul a fost salvată pentru scurt timp de Peterson Pecanha, care a respins penalty-ul.

Portarul brazilian nu a mai avut însă ce face la execuția colegului Benga, care a adus egalarea în prelungirile primei reprize, cu un autogol.