031 августа 2015

**VIDEO** Super gol pentru Jackson Martinez la Sevilla! Prima reușită în tricoul lui Atletico Madrid

VIDEO Sevilla - Atletico Madrid 0-3. Atletico Madrid a învins-o clar pe Sevilla, scor 3-0, iar fosta campioană a Spaniei are un debut excelent în Primera Division, cu 6 puncte după primele două etape.

Atletico s-a desprins pe final, iar ultimul gol al meciului transmis de Digi Sport 2 a fost unul cu adevărat superb. Abia intrat pe teren, Jackson Martinez a bifat prima sa reușită în tricoul madrilenilor.

În minutul 85 al meciului, columbianul a combinat cu francezul Griezmann și apoi a tras excelent din afara careului, marcând în poarta unui Beto rămas fără nicio reacție la execuția vârfului transferat de Atletico de la Porto.

Jackson Martinez a fost titular în prima etapă din Primera Division, în victoria pe care Atletico a obținut-o cu Las Palmas (1-0), însă Diego Simeone l-a înlocuit atunci după 59 de minute, cu Fernando Torres.