031 августа 2015

**VIDEO** Cel mai eficient jucător al etapei este Nabil Fekir! Ce a reușit să facă pentru Lyon

După un start ezitant de campanie, Olympique Lyon a câștigat al doilea meci al sezonului în Ligue 1, scor 4-0 pe terenul lui Caen. Trei dintre goluri au fost marcate de internaționalul francez Nabil Fekir (22 de ani), unul dintre cei mai curtați jucători din lotul lui Hubert Fournier.

Fekir a ucis meciul cu reușitele sale din minutele 18, 44 și 57. La primele două goluri a primit pasa decisivă de la Tolisso, iar la al treilea de la Mathieu Valbuena. Nabil Fekir a tras doar de trei ori la poartă, toate șuturile sale transformându-se însă în gol, ceea ce-l face pe jucătorul lui Lyon cel mai eficient fotbalist al etapei din fotbalul european.

Apoi, Fekir a dat pasa decisivă la golul de 4-0 marcat de Beauvue, în minutul 87. În sezonul trecut, Fekir a marcat 13 goluri în 34 de meciuri de campionat, iar în acest campionat are patru goluri în patru partide. Lyon este pe locul 5, cu șapte puncte în patru etape.