Ghinion pentru Liverpool şi Manchester United în etapa a patra din Premier League

031 августа 2015

Ghinion pentru favoriţi în etapa a patra din Premier League. După ce sâmbătă, campioana, Chelsea a cedat în faţa lui Crystal Palace, iar Liverpool a fost umilită acasă de West Ham, scor 3-0, ieri Manchester United a fost învinsă de Swansea cu 2-1.

După o primă repriză echilibrată, United a deschis scorul în minutul 48, prin spaniolul Juan Mata.

Ghanezul, Andre Ayew a reuşit să egaleze în minutul 61, iar după încă 5 minute, atacantul francez Bafetimbi Gomis i-a adus pe gazde în avantaj, stabilind totodată scorul final.

Astfel după patru etape, Manchester City este lider cu maximum de puncte, Crystal Palace este pe locul doi, fiind urmată de Leicester şi Swansea.

Manchester United este doar pe locul 5, iar campioana Chelsea ocupă poziţia a 13-a.