031 августа 2015

**VIDEO** Golul doi marcat de CFR în faţa Botoşaniului a venit după două infracţiuni nesancţionate

Fază controversată în meciul dintre CFR Cluj şi FC Botoşani, ultimul al etapei a noua din Liga 1, transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 1.

În minutul 21, clujenii s-au desprins la 2-0, datorită golului marcat de Cristian Lopez, cel care reuşise şi deschiderea scorului, cu şase minute înainte.

Golul atacantului spaniol a venit, însă, după două infracţiuni nesancţionate de arbitrul întâlnirii din Gruia, Andrei Chivulete.

Mai întâi, Antonio Jakolis, lansat excelent de Steve Beleck, a fost faultat în careu de Radoslav Dimitrov, dar centralul bucureştean a lăsat jocul să continue.

Astfel, în cădere, Jakolis i-a pasat lui Lopez, aflat într-o poziţie excelentă, însă mingea a fost trimisă cu mâna, fără ca Andrei Chivulete să observe acest lucru.

Ibericul de 26 de ani a finalizat simplu, iar CFR părea scăpată în câştigătoare, dar, până la pauză, oaspeţii au redus din diferenţă, prin Gabriel Vaşvari, care a transformat un penalty.