Surpriză în Cupa Rusiei! Krasnodar a ratat calificarea, fiind eliminată de Krîlia Sovetov

031 октября 2014

Finalista din sezonul trecut, FC Krasnodar a ratat calificarea în sferturi, după ce a fost eliminată de Krîlia Sovetov Samara, echipă din liga secundă.

FC Krasnodar a pierdut cu scorul de 3-1.Toate golurile fiind marcate în repriza secundă.

Oaspeţii au marcat două goluri prin Iacenko şi Ciociev în minutele 47 şi 55, iar gazdele au redus din diferenţă prin Wanderson în minutul 71.

Krîlia Sovetov a stabilit scorul final înainte de încheierea meciului după golului lui Ţallagov.

Spartak Moscova a fost eliminată de Rubin Kazan în optimi. Echipa din capitala Rusiei a pierdut partida cu 0-2 după prelungiri. Rubin a marcat ambele goluri în a doua repriză de prelungiri prin Livaja şi Azmun.