Cristian Cârlan: "Nu sunt erou. Echipa este eroul!"

FC Veris Chișinău a reușit a doua victorie consecutivă în Divizia Națională, după ce duminică, la Vadul lui Vodă, s-a impus cu scorul de 2-1, în fața campioanei Sheriff Tiraspol, în cadrul Etapei a II-a a Diviziei Naționale!

Pentru echipa noastră au marcat Viorel Frunză (minutul 3) și Cristian Cârlan (minutul 62), în timp ce pentru Sheriff a marcat Adrian Cașcaval, după ce balonul șutat de Bonfim a fost respins de portarul echipei noastre, dar a recoșat în poartă (autogol, minutul 44).

Marcatorul celui de-al doilea gol al echipei noastre, Cristian Cârlan, nu se simte un erou al acestui meci: "Nu sunt erou. Echipa este eroul. A fost un meci greu, suntem bucuroşi că am învins."

În următoarea etapă, duminică, 11 august, la Speia, Veris va juca cu Dacia Chişinău.