Flavia Pennetta este prima finalistă de la Bastad

020 июля 2013

Spectacol total în turneul de la Bastad, transmis ÎN DIRECT la Digi Sport. Numărul 103 WTA, Flavia Pennetta, a ajuns în ultimul act al competiției din Suedia, dotat cu premii în valoare de 235.000 de dolari, după ce a produs surpriza în fața favoritei publicului, Johanna Larsson.

Sportiva suedeză, numărul 76 WTA, a pierdut primul set fără drept de apel, scor 2-6, însă a revenit și a egalat, după ce s-a impus cu 6-3.

În setul decisiv, Pennetta s-a concentrat mai bine și a reușit să se impună cu 6-4, într-un final de meci extrem de disputat.

În finala de la Bastad, Flavia Pennetta va da peste Serena Williams, numărul 1 WTA, care joacă ACUM, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, a doua semifinală, adversara acesteia fiind cehoaica de 31 de ani, Klara Zakopalova.