НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Автогонщик Андреа Маме погиб в аварии на гонках во Франции Итальянский пилот Андреа Маме скончался в результате аварии на гонках Lamborghini, которые в воскресенье утром проходили на автодроме "Поль Рикар", сообщает www.pravda.ru со ссылкой на портал autosport.com. Автоспорт | 30 июня 2013
    • Valentino Rossi a câştigat Marele Premiu al Olandei la MotoGP Pilotul de la Yamaha, Velentino Rossi s-a impus în Marele Premiu al Olandei, care s-a desfăşurat pe circuitul de la Assen. Ultima victorie,Rossi a obţinut-o în sezonul 2010, în Marele Premiu al Malaeziei. De atunci, italianul a mai prins podiumul de şapte ori.Valentino Rossi a fost urmat în Marele Premiul al Olandei de spaniolulMarc Marquez şi britanicul Cal Crutchlow. Jorge Lorenzo a încheiat pe locul 5 cea de-a şaptea etapă a Motomondialului de viteză. Acesta a avut o cursă excelentă, la mai puţin de două zile după intervenţia chirurgicală suferită la clavicula stângă. După această etapă, Dani Pedrosa rămâne lider în clasamentul general. Pe poziţia a doua se află Jorge Lorenzo, iar pe locul trei este Marc Marquez, cu 113 puncte. După victoria din Olanda, Rossi a acumulat 85 de puncte şi a rămas pe poziţia a cincea. Următoarea etapă a Campionatului Mondial de MotoGP va avea loc pe 14 iulie, în Germania. Автоспорт | 30 июня 2013