НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Теннисистов заставляют играть в дождь   Теннис | 8 сентября 2011
    • Nadal și Murray au fost obligați să joace pe un timp nefavorabil Rafael Nadal şi Andy Murray şi-au făcut publică nemulţumirea faţă de faptul că au fost forţaţi să intre pe teren la ultimul turneu de mare slam al anului, deşi ploaia care a amânat deja mai multe meciuri de la US Open nu se oprise. Marți seara nu s-a jucat nici o partidă, pe cînd miercuri au fost disputate doar 15 minute, ca mai apoi din nou să fie amînate.  „Turneele de Grand Slam înseamnă mulţi bani, iar noi facem parte din spectacol . Organizatorii nu se gândesc deloc la noi. Deşi continua să plouă, am fost chemaţi pe teren. Nu este posibil aşa ceva. Înţeleg că fanii îşi doresc să vadă tenis, dar sănătatea jucătorilor este cea mai importantă şi nu ne simţim deloc protejaţi. Rafael Nadal este condus în primul set de Muller, scor 3-0. Nadal şi Murray se numără printre cei opt jucători care se luptă pentru ultimele locuri în sfertuirle de finală de la US Open, fază în care Novak Djokovic şi Roger Federer deja s-au calificat. Теннис | 8 сентября 2011