НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Борцам катастрофически не везет Катастрофически не везет молдавским борцами на чемпионате мира, который в эти дни проходит в Стамбуле. Борьба | 16 сентября 2011
    • Ghinion teribil pentru luptători Luptătorii moldoveni au parte de un ghinion teribil la Campionatul Mondial care are loc în aceste zile la Istanbul. Toţi sportivii noştri nu au susţinut mai multe două meciuri la acestă competiţie. Ultimele care au fost lovite de ghinion au fost Mariana Eşanu şi Ludmila Cristea. Dacă eliminarea Marianei Eşanu nu a produs nici o surpriză, atunci părăsirea competiţiei de Ludmila Cristea în turul doi a pus în gardă Federaţia de profil care a enumerat motivile insuccesului. Борьба | 16 сентября 2011
    • Молдавские борцы по-прежнему без медалей Молдавские борцы пока без медалей на чемпионате мира, который проходит в эти дни в Стамбуле, сообщает publika.md Борьба | 16 сентября 2011
    • Luptătoarele din Moldova fără medalii la Istanbul Luptătoarele din Moldova nu au reuşit să obţină nici o medalie la Campionatul Mondial de lupte care se desfăşoară la Istanbul, anunţă publika.md.Deţinătoarea medaliei de argint la Europenele de la Dortmund, la categoria de 55 kilograme, Ludmila Cristea, s-a impus în prima luptă în faţa reprezentantei Cehiei, Lenka Martynakova, însă în şaisprezecimile de finală a fost învinsă de suedeza Ida-Theres Nerell. O altă luptătoare din Moldova, Mariana Eşanu, a fost eliminată chiar din prima etapă de chinezoaica Ruxi Jing. Anterior, moldoveanca Natalia Budu a fost şi ea eliminată din prima fază a competiţiei. Recent Iulia Leorda a fost eliminată de o sportivă din Venezuela.La lupte feminine, Moldova a fost reprezentată de patru sportive sportive la Campionatul Mondial. Борьба | 16 сентября 2011