Sheriff a răzbunat eşecul naţionalei lui Ion Caras şi s-a calificat în stil de mare echipă în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.
"Viespile" au măturat pe jos cu Sutjeska, campioana Muntenegrului. După 1-1 la Tiraspol, campioana Moldovei s-a impus în deplasare cu 5-0. Patru din cele 5 goluri au fost semnate de brazilieni. Fernando a semnat dubla iar alte două goluri au fost înscrise de Cadu şi Ricardinho. Moldoveanul Scripcenco a stabilit scorul final. Gazdele au jucat în 10 oameni din minutul 70 după eliminarea lui Srdjan. Sheriff va juca în turul trei preliminar cu Dinamo Zagreb.
În ediţia 2012 a preliminariilor Ligii Sheriff a fost eliminată de croaţi cu scorul general de 0-5. În schimb, "viespile" au trecut de Dinamo în anul 2010.
Объявлен календарь «Зимнего кубка-2026» по футболу
Эдуард Чобану: "Гала – это, прежде всего, праздник профессионального спорта"
Эдуард Чобану: «Мне говорили прямо в лицо, что спортивная пресса – даже не во второстепенном ряду»
Анатолий Кайгородов: «Мы ведём планомерную работу для вступления в международную организацию World Boxing»


