НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Nervii nu l-au ajutat Un participant la o cursă pe circuit desfăşurată în Carolina de Nord s-a enervat pe învingător şi a vrut să-i aplice o corecţie, numai că a sfârşit agăţat de portiera maşinii şi târât câţiva metri buni pe pistă.  Scena incredibilă a fost filmată pe o pistă de curse din statul american Carolina de Nord. Câştigătorul competiţiei, Derek Stoltz, a fost atacat de un alt concurent, chiar în timp ce se afla în maşină şi făcea turul de onoare al pistei. Furios peste măsură de şicanele lui Stoltz din timpul cursei, Mike Robertson l-a aşteptat pe acesta să se apropie cu bolidul şi a vrut să-i dea câţiva pumni. Numai că Stoltz a accelerat şi l-a târât pe Robertson câţiva metri buni pe pistă. Nimeni nu a fost rănit în urma acestui incident, iar faza a făcut deliciul spectatorilor.  Автоспорт | 16 июля 2013
    • Marc Marquez a castigat Marele Premiu al Germaniei la MotoGP Spaniolul Marc Marquez a castigat Marele Premiu al Germaniei la MotoGP si a devenit lider in calsamentul general. Cu accest succes pilotii iberici au castigat de patru ori consecutiv competitia germana, stabilind un record absolut. Автоспорт | 16 июля 2013
    • Brian Vickers a câştigat etapa Mondialului de NASCAR Surpriză de proporţii în Campionatul Mondial de NASCAR! Brian Vickers, care nu se află între primii 50 în clasamentul general, a reuşit să câştige etapa din New Hampshire. Acesta i-a depăşit pe marii favoriţi ai competiţiei, cum ar fi campionul mondial, Brad Keselowski, dar şi liderul clasamentului general, Jimmie Johnson. Автоспорт | 16 июля 2013