НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Джоуи Логано выиграл гонку младшей категории Во время перерыва в чемпионате Национальной ассоциации гонок серийных автомобилей в Чикаго прошел традиционный турнир в младшей категории "Нейшн Уайд". Из числа элитных гонщиков в этом соревновании принял лишь Джоуи Логано. Он и стал победителем. На соревнованиях присутствовали 25 тысяч зрителей. Автоспорт | 23 июля 2013
    • Logano s-a impus în cursa de Nascar din seria Nationwide Pilotul american Joey Logano a câştigat cursa de Nascar din seria Nation Wide, care se desfăşoară în fiecare an pe circuitul de Chicago şi nu este o etapă a Campionatului Mondial. La eveniment au asistat aproximativ 25 mii de spectactori. Joey Logano a profitat de pauza în Campionatul Mondial de Nascar şi a participat la o cursa din seria Nation Wide. Evoluţia americanului a fost una de succes, el a câştigat pentru a doua oară în carieră o astfel de cursă.Logano a fost singurul pilot din cei care evoluează în Campionatul Mondial, care a participat la competiţia din Chicago. Sportivul american i-a depăşit fără emoţii pe Sam Hornish şi Austin Dillon, care au completat podiumul.Joey Logano ocupă locul 18 în clasamentul general al Mondialului de Nascar. El îşi va putea îmbunătăţi rezultatul după ce va participa în următoarea etapă, care este programată pe 28 iulie, la Indianapolis. Автоспорт | 23 июля 2013