НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Швейцарцы оказались сильнее, но шансы все еще остаются. Базель - Шериф 1:0 Предлагаем вашему вниманию технический обзор матча Лиги чемпионов «Базель» - «Шериф». Промежуточные данные и статистика - согласно сайту uefa.com. Лига чемпионов | 18 августа 2010
    • Sheriff păstrează şanse de calificare în Champions Leauge. Basel - Sheriff 1-0 Sheriff a pierdut primul meci cu Basel, dar păstrează şanse bune de calificare în grupele Ligii Campionilor. Jucătorii Sheriffului sunt decişi să remonteze rezultatul de 0-1 săptămâna viitoare la Tiraspol.Echipa antrenată de Andrei Sosniţki a jucat de la egal la egal cu Basel şi a fost la un pas să scoată un rezultat pozitiv pe terenul campioanei Elveţiei. Rusul Erokhin a ratat cea mai mare ocazie de gol în prima repriză, trimiţînd balonul milimetric pe lângă poartă. Mitanul secund a început cu atacurile gazdelor. Huggel a nimerit bara după o lovitură de cap. Golul a venit în minutul 54. Shaqiri i-a dat o pasă bună lui Stocker, iar mijlocaşul elveţian a înscris pentru 1-0, după ce a scăpat de marcajul lui Vranjes. La scurt timp, antrenorul Sosniţki l-a introdus pe teren pe Marco Djurovic, iar atacantul din Muntenegru a irosit două şanse mari de egalare. Mai întâi, lovitura de cap a lui Djurovic a trecut peste poartă, ca la faza următoare balonul să zguduie transversala. La fel ca la Zagreb, eroul Sheriffului a fost portarul Vladislav Stoianov. Bulgarul a parat miraculos şutul lui Frei, iar în ultimul minut a scos un penalty! La faza penalty-ului Stoianov putea fi eliminat, însă a scăpat doar cu un avertisment. Sheriff putea da lovitura în prelungiri, numai că Samardzic a ratat din faţa porţii. În returul de marţi de la Tiraspol, Sheriff nu va putea apela pe serviciile lui Brankovic, Samardzic şi Erokhin, care sunt suspendaţi. Erokhin a văzut cartonaş roşu în minutul 86, după al doilea galben luat pentru gest nesportiv. Basel (Elveţia) - SHERIFF Tiraspol 1-0 Marcator: Stocker 54În minutul 90 Huggel a ratat un penaltyEliminat: Erokhin 86Basel: Costanzo, Atan, Safari, Inkoom, Huggel, Yapo, Abraham, Stocker, Shaqiri (Tembo 71), Frei (Chipperfield 88), Zoua (Almerares 80)Antrenor: Thorsten FinkSHERIFF: Stoyanov, Brankovic, Nadson, Volkov (Gheorghiev 90), Vranjes, Samardzic, Adamovic (Haceaturov 79), Rouamba, Balima, Erokhin, Diedhiou (Djurovic 57)Antrenor: Andrei SasniţkiArbitru: Terje Hauge (Norvegia). Лига чемпионов | 18 августа 2010
    • Торстен Финк: «Мы должны обыгрывать такой клуб как "Шериф"» Тренер "Базеля" Торстен Финк надеется, что его команда оставит позади неудачи в чемпионате Швейцарии и достойно проведет первый матч раунда плей-офф Лиги чемпионов УЕФА с "Шерифом". Лига чемпионов | 18 августа 2010
    • Андрей Сосницкий: «Шансы с "Базелем" - 60 к 40» Вчера перед официальной тренировкой в Базеле на стадионе «Санкт-Якоб Парк» прошла предматчевая пресс-конференция, на которой главный тренер "Шерифа"Андрей Сосницкийответил на вопросы журналистов: Лига чемпионов | 18 августа 2010
    • Александр Ерохин: «Легких игр никто не ожидает» Вчера перед официальной тренировкой в Базеле на стадионе «Санкт-Якоб Парк» прошла предматчевая пресс-конференция футбольного клуба "Шериф". Представляем вашему вниманию мнение Александра Ерохина: Лига чемпионов | 18 августа 2010