НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • "Дачия" завершила первый матч лета вничью Кишиневская "Дачия" завершила первый товарищеский матч летнего межсезонья боевой ничьёй. Товарищеские матчи | 17 июня 2011
    • Dacia a remizat în primul amical al verii Dacia Chișinău a remizat scor 2-2 în primul amical al verii. Adversara lupilor galbeni a fost formația Zeta din Muntenegru care a încheiat actuala ediție de campionat pe locul 4. Campioana Moldovei a început mai activ partida și a reușit deschiderea scorului chiar în primele minute ale reprizei. Zeta a restabilit egalitatea îndată după revenirea de la cabine. Cu 10 minute înainte de final lupii galbeni au trecut din nou în avantaj, 2-1. Doar cinci minute a durat bucuria elevilor lui Igor Dobrovolskiy care s-au văzut egalați după o greșeală de marcaj. Scor final 2-2. Chiar dacă presa a avut acces liber la această partidă conducerea Daciei nu a permis jucătorilor săi să dea careva declarații iar numele fotbaliștilor prezenți pe teren nu au fost făcute publice, majoritatea jucătorilor fiind în probe la campioana Moldovei. Această partidă a fost cea de-a treia din istoria confruntărilor între cele două formații. În vara anului trecut Dacia a trecut de Zeta în dubla manșă a preliminarilor Europa League. Товарищеские матчи | 17 июня 2011
    • Dacia settle for draw in opening match of summer Dacia Chişinău's first exhibition match of the summer off-season ended in a battling draw. The Moldova champions faced Montenegro's Zeta defeated by Dacia on aggregate in last year's Europa League. Товарищеские матчи | 17 июня 2011